Jak wymienić pokrowiec na gałkę w Peugeot 407

Nowy pokrowiec na gałkę w Peugeot 407 i innych modelach.

Pokrowiec na gałkę w Peugeot 407

Gałka zmiany biegów Peugeot 407 po wymianie pokrowca

Odpowiadając na liczne pytania dotyczące wymiany pokrowca na gałkę zmiany biegów w Peugeot 407 postanowiliśmy zamieścić na stronach naszego Poradnika kilka uwag, które mamy nadzieje okażą się pomocne podczas montowania nowego pokrowca na gałce zmiany biegów. W naszym Sklepie Internetowym znajdą Państwo pokrowiec na oryginalną gałkę zmiany biegów. Pokrowiec na gałkę przeznaczony jest do gałek zamontowanych w: Peugeot 407 (5-cio, jak i 6-cio biegowych), Peugeot 207, Peugeot 307 oraz Peugeot 807. Mimo różnicy w wyglądzie skórzany pokrowiec jest w nich taki sam. Pokrowiec na gałkę zmiany biegów został wykonany z prawdziwej skóry na bazie oryginalnego wzoru. Konieczne jest jeszcze uzupełnienie o informację, że przeznaczony jest wyłącznie do tych gałek, które posiadały fabrycznie skórzane wykończenie. Nie ma możliwości zamontowania tego pokrowca na całych plastikowych gałkach.

Podczas wymiany zarówno mieszka na biegi oraz gałki zmiany biegów zalecamy zachowanie ostrożności oraz odpowiedniego wyczucia w wykonywanych czynnościach. Demontaż poszczególnych elementów może stawiać opór, dlatego ważne jest, aby używając siły nie uszkodzić przy tej okazji poszczególnych elementów. Dlatego mamy nadzieje, że przekazywane w Poradniku informacje okażą się pomocne.

Skórzany pokrowiec na gałce Peugeot 407

Sposób zamocowania gałki zmiany biegów w Peugeot 407

Po ściągnięciu gałki zmiany biegów z drążka należy za pomocą cienkiego, płaskiego śrubokręta poważyć znajdujący się w górnej części gałki chromowany element z oznaczeniem biegów. Element ten jest jedynie wciskany w gałkę. W przypadku gałek zmiany biegów montowanych w samochodach z 5-cio biegową skrzynią w celu odłączenia górnej części gałki, na której zamontowany jest skórzany pokrowiec, należy za pomocą kombinerek ścisnąć czarne wypustki mocujące górę gałki, a następnie pociągnąć ją do góry. Natomiast w przypadku gałki 6-cio biegowej trzeba jedynie usunąć plastikowy pierścień zamocowany od spodu gałki.

Po ściągnięciu gałki oraz starego pokrowca można już nakładać nowy, skórzany pokrowiec. Jest on dobrze dopasowany i podczas montażu może wchodzić na gałkę z niewielkim oporem. Po zakończeniu zakładania można oba końce pokrowca delikatnie podkleić, aby jeszcze lepiej trzymały się do gałki. Klej wystarczy nałożyć za samych końcówkach, nie ma potrzeby przyklejania całego pokrowca do gałki.

Poza pokrowcami na gałkę w naszym Sklepie Internetowym znajdą państwo także:

  • mieszki na biegi,
  • mieszki na hamulec ręczny,
  • dywaniki welurowe,
  • skórzane pokrowce

przeznaczone do wielu modelu Peugeot’a.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcje i porady i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.