Wymiana mieszka zmiany biegów w Toyota Auris

Montaż mieszka zmiany biegów w Toyota Auris.

Z czasem zachodzi konieczność wymiany fabrycznie zamontowanego mieszka na biegi na nowy. Decydując się na taką wymianę warto zadbać o to, aby wybrać odpowiedni mieszek. Na rynku można spotkać wiele zamienników, które jak się okazuje już podczas montażu nie pasują zbyt dobrze. Na co więc warto zwrócić uwagę wybierając ten właściwy, aby nie spotkać się z niemiłą niespodzianką?

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas wymiany mieszka zmiany biegów jest to, aby był przygotowany na podstawie oryginalnego wzoru. Tylko w sytuacji, kiedy został on opracowany na podstawie oryginalnie mocowanego mieszka można mieć pewność, że będzie on dokładnie pasował. Specyficzny kształt mieszka na biegi w Toyota Auris sprawia, że nie może być w nim mocowany zamiennik określany mianem „uniwersalny”.

Kolejną ważną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę to materiał, z którego jest wykonany nowy mieszek oraz jakość jego wykonania. Oryginalnie, fabrycznie mocowany mieszek wykonany jest z tworzywa sztucznego. Po pewnym czasie użytkowania ulega on przetarciu, powstają na nim brzydkie ślady użytkowania. Dlatego, aby w przyszłości uchronić się przed takimi sytuacjami zalecamy, aby zdecydować się na mieszek wykonany z prawdziwej skóry. Tylko naturalna skóra odpowiedniej jakości sprawia, że ciągłe zmiany biegów nie wpływają negatywnie na jego wygląd i już nie pojawiają się nieprzyjemne dla oka spękania i dziury.

W naszym Sklepie Internetowym posiadamy w ofercie mieszki na biegi do Toyota Auris wykonane właśnie według powyżej przedstawionych zaleceń. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że mieszki, które oferujemy w sprzedaży spełnią swoją rolę przez długi okres użytkowania.

Spotykamy się czasem z pytaniami z Państwa strony jak dokonać wymiany mieszka na biegi w Toyota Auris. Z tego też względu postanowiliśmy zamieścić na stronie naszego Poradnika kilka informacji, które mamy nadzieje okażą się pomocne podczas wymiany mieszka zmiany biegów w Toyota Auris na nowy.

  1. Przed zdemontowaniem ramki z mieszkiem zmiany biegów należy w pierwszej kolejności odkręcić gałkę zmiany biegów. Jest ona wkręcona na drążku zmiany biegów.
  2. Ramka, na której zamocowany jest mieszek jest wciśnięta w tunel pomiędzy siedzeniami. Należy go wyciągnąć zachowując odpowiednią ostrożność, aby nie uszkodzić zaczepów, które utrzymują ramkę na miejscy, a także, aby nie uszkodzić samego tunelu. Warto posłużyć się w tym miejscu płaskim narzędziem, które będzie można wsunąć w szczeliną, a następnie podważyć ramkę. Należy jednak unikać twardych, metalowych przedmiotów, które mogą trwale odcisnąć się na plastikach.
  3. Mieszek w górnej części przy gałce, zamontowany jest na plastikowym pierścieniu, z którego należy go ściągnąć.
  4. Ramka, która utrzymuje mieszek na miejscu składa się z dwóch części, pomiędzy nimi wciśnięta jest dolna część mieszka na biegi.
  5. Nowy mieszek posiada odpowiednie wycięcia zgodne z oryginałem. Podczas montażu należy więc zwrócić uwagę na odpowiednie jego ułożenie w ramce, a następnie należy połączyć całość.

Mieszek na biegi do Toyota Auris można kupić TUTAJ.

Gałka zmiany biegów w Toyota Auris jest wkręcana

Gałka zmiany biegów w Toyota Auris jest wkręcana

Ramka montażowa w Toyota Auris składa się z dwóch części

Ramka montażowa w Toyota Auris składa się z dwóch części

Górna część mieszka w Toyota Auris posiada opaskę ułatwiającą montaż

Górna część mieszka w Toyota Auris posiada opaskę ułatwiającą montaż

Dolna część mieszka posiada odpowiednie wycięcia jak oryginał

Dolna część mieszka posiada odpowiednie wycięcia jak oryginał

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcje i porady i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.