Wymiana mieszka na biegi w Opel Zafira B

Zanim przejdziemy do przekazaniu kilku informacji na temat wymiany mieszka na drążek zmiany biegów w samochodzie Opel Zafira B zwrócę uwagę na jedną istotną rzecz, na którą natknąłem się w Internecie podczas przeglądania różnych wpisów na forum dotyczących tego tematu.

Niektóre osoby, pisząc na formach uwagi dotyczące wymiany mieszka na drążek zmiany biegów mylą wersje Zafiry. Pomiędzy Zafirą w wersji A i B jest bardzo duża różnica w zakresie samego mieszka na dźwignię zmiany biegów. Dlatego w pierwszej kolejności, jeżeli czytacie Państwo na forach uwagi zwróćcie na to uwagę. Żeby pokazać różnicę poniżej przedstawiamy porównanie mieszków na biegi do obu wersji Opla Zafira.

Mieszek na biegi do Opel Zafira A

Mieszek na biegi do Opel Zafira A

Mieszek na drążek zmiany biegów w Opel Zafira B

Mieszek na drążek zmiany biegów w Opel Zafira B

Wymianę mieszka na biegi należy rozpocząć od ściągnięcia gałki zmiany biegów. Gałka zamontowana jest na drążku, który posiada kształt litery „X”, więc aby ściągnąć ją, należy z wyczuciem kręcić ją na obie strony: w prawo i w lewo, jednocześnie podnosząc do góry. Po chwili takich zabiegów gałka powinna zejść z drążka.

Pod gałką zmiany biegów zamocowana jest mała chromowana obudowa, a poniżej biały plastikowy element. W celu rozłączenia tych dwóch elementów, należy cały cienki śrubokręt włożyć pomiędzy te elementy i uważnie, aby nie uszkodzić ich z wyczuciem podważać do czasu, aż uda się je rozłączyć.

W dolnej części mieszek należy wyciągnąć chromowaną ramkę. Zawsze w tego rodzaju czynnościach zalecamy ostrożność, aby przypadkowo nie uszkodzić zaczepów trzymających ramkę w tunelu. W chromowanej ramce zamontowana jest biała ramka, na której za pomocą zszywek zamontowany jest właśnie skórzany mieszek drążka zmiany biegów. Zszywki należy odczepić, na ramkę założyć nowy, skórzany mieszek, a następnie ponowne wsunąć zszywki w miejsce wyciągniętych.

Górną część mieszka montuje się przy gałce zmiany biegów pomiędzy chromowym elementem, a plastikiem. Połączenie tych elementów następuje przez zaciśnięcie.

Kiedy wszystkie elementy zostały ze sobą odpowiednio połączone nie pozostaje nic innego jak tylko zamontować całość ponownie w aucie i cieszyć się nowym skórzanym mieszkiem na biegi w swojej Zafirze B.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcje i porady i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.