Wymiana mieszka w Citroen Picasso

Jak zamontować nowy pokrowiec w Citroen Picasso?

Większość samochodów posiada fabrycznie wykonany mieszek na biegi z eko-skóry lub innego tworzywa sztucznego. Materiał ten z biegiem czasu ulega różnego rodzaju uszkodzeniom, przeciera się, co w efekcie prowadzi do tego, że wygląda bardzo nieestetycznie. Ten jeden detal, który znajduje się w samym środku samochodu sprawia, że całe wnętrze prezentuje się nieciekawie. W takich momentach właściciel auta bardzo często decyduje się na wymianę fabrycznego pokrowca na biegi. Jednak jak zabrać się za tą wymianę, aby przypadkiem czegoś nie uszkodzić, a po zamontowaniu mieszka na biegach osiągnąć zamierzony efekt?

Postanowiliśmy więc podzielić się naszą wiedzą w tym zakresie i zwrócić uwagę na kilka aspektów związanych z wymianą mieszka na biegi w Citroen Xsara Picasso. W ten właśnie sposób powstał krótki poradnik wymiany mieszka.

Decydując się na wybór mieszka koniecznie należy zwrócić uwagę na dwie sprawy. Po pierwsze, aby mieszek wykonany był w oparciu o wzór oryginały. Mieszki uniwersalne i „pasujące” do kilku modeli najlepiej sobie odpuścić. Każdy bowiem model samochodu ma właściwy tylko sobie wzór mieszka. Inny najzwyczajniej nie pasuje. Po drugie powinien być wykonany z naturalnej skóry wysokiej jakości. Tylko to sprawi, że będzie on trwały, ponieważ skóra się nie przetrze. Odpowiednio dobrana skóra ładnie układa się na drążku. Skóra za kilka złotych to najgorszy jej gatunek, który z doświadczenia odradzamy.
Mieszki na biegi wykonane właśnie na bazie oryginalnego wzoru oraz z odpowiednio dobranej prawdziwej skóry są dostępne w naszym Sklepie Internetowym.

Kiedy uporamy się z decyzją o wyborze odpowiedniego mieszka biegów i mamy go już przed sobą pora zabrać się za jego wymianę.

Nowy mieszek na biegach w Citroen Picasso

Nowy mieszek na biegach w Citroen Picasso

Montaż mieszka pod gałką zmiany biegów

Montaż mieszka pod gałką zmiany biegów

Wymianę mieszka na biegi w Citroen Xsara Picasso najlepiej rozpocząć od wyciągnięcia ramki montażowej z mieszkiem z konsoli centralnej. Umożliwi to wygodny dostęp do gałki zmiany biegów. Ramka montażowa, na której jest osadzony mieszek jest jedynie wciśnięta w konsole. Posiada ona po bokach zaczepy, które utrzymują ją na miejscu. Dlatego podczas jej wyciągania należy zwrócić uwagę na to, aby ich nie uszkodzić. Zaczepy te jednocześnie służą bowiem do mocowania samego mieszka do ramki.

W celu ściągnięcia gałki zmiany biegów w Citroen Picasso należy mocno ciągnąć ją w górę. Gałka jest jedynie wciśnięta na drążek zmiany biegów. Podczas ściągania gałki, kiedy stawia ona silny opór można przekręcić ją odrobinę, z wyczuciem w lewą stronę. Po chwili siłowania gałka powinna zejść z drążka zmiany biegów.

W komplecie z mieszkiem do Citroen Picasso znajdującym się w ofercie w naszym Sklepie Internetowym jest także opaska zaciskowa. Ponadto w dolnej części mieszek posiada przygotowane nacięcia, które służą do zamontowania mieszka na ramce zmiany biegów. Całość jest dobrze dopasowana tak więc nie powinno być problemów z nałożeniem pokrowca na ramkę. Przed montażem mieszka na drążku należy wywrócić go na lewą stroną, a następnie nałożyć. Kiedy mieszek znajduje się na drążku przychodzi pora na zamontowanie gałki. Należy ją wcisnąć na drążek. Kolejny krok to zaciśnięcie od spodu dołączonej do zestawu opaski zaciskowe. Należy ją zamontować około 1-1,5 cm od brzegu górnej części mieszka na dolnej części gałki. Zbędną cześć opaski należy odciąć. Teraz nie pozostaje już nić innego jak tylko wywrócić mieszek na prawą stronę, odpowiednio ułożyć skórę pod gałką, a następnie wcisnąć ramkę z nowym mieszkiem w konsolę.

Tak więc jak widać wymiana mieszka na biegi w Citroen Picasso to w sumie nic trudnego pod warunkiem, że posiada się odpowiednio przygotowany mieszek. Z wymianą poradzi więc sobie każdy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcje i porady i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.