Welurowe dywaniki samochodowe

Na co zwrócić uwagę wybierając welurowe dywaniki samochodowe?

Decydując się na wybór welurowych dywaników do swojego samochodu warto zwrócić uwagę na kilka elementów, zanim podejmie się ostateczną decyzję o zakupie. Chwila zastanowienia przed podjęciem decyzji o zakupie pozwoli w ostateczności cieszyć się z dokonanego wyboru.

Dywaniki welurowe do Skoda Octavia II

Dywaniki welurowe do Skoda Octavia II

Pierwszą, w sumie najważniejszą sprawą jest to, aby dywaniki samochodowe przeznaczone były do określonego modelu auta. Producenci samochodów wypuszczając na rynek kolejne wersje poszczególnych modeli dbają o to, aby pozmieniać w nich możliwie najwięcej elementów. Podobnie przedstawia się sprawa w przypadku welurowych dywaników. Dlatego podczas wybierania dywanika warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby był on przeznaczony do danego modelu. Pozwala to dokładnie go dopasować, podczas użytkowania nic się nie zawija, nie haczy. Warto odpuścić sobie dywaniki uniwersalne. Z doświadczenia wiemy bowiem, że średnio one pasują, a wygoda ich późniejszego użytkowania pozostawia wiele do życzenia.

Drugą ważną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze dywaników samochodowych jest jakość użytych do ich wytworzenia materiałów. Tylko odpowiednio dobrany welur sprawia, że dywaniki są trwałe, szybko nie wycierają się oraz pozwalają na łatwe utrzymanie ich w czystości. Zastosowanie do produkcji weluru kiepskiej jakości powoduje szybkie wycieranie, zaginanie się na bokach oraz przenikanie brudu do okładzin auta. Ważnym elementem dywaników samochodowych jest bowiem ich spodnia warstwa. W dobrze i solidnie przygotowanych welurowych dywanikach spełnia ona dwie zasadnicze funkcje. Po pierwsze, dzięki odpowiedniej technologii natryskiwania gumy powierzchnia jest chropowata. Zwiększa się w ten sposób możliwości trzymania dywanika na właściwym miejscu oraz zapobiega jego przesuwaniu podczas jazdy. Druga ważna funkcja spodniej warstwy to izolacja, która zapobiega przenikaniu wilgoci przenoszonej na butach do wewnętrznych okładzin samochodu. Dzięki natryskiwaniu, guma znajdująca się na spodniej warstwie zatrzymuje wilgoć i nie pozwala jej przenikać dalej.

Dywaniki samochodowe - eleganckie wykończenie

Dywaniki samochodowe – eleganckie wykończenie

Należy także zwrócić uwagę na to, aby dywanik przeznaczony dla kierowcy posiadał dodatkowe wzmocnienia w miejscach, gdzie trzymane są nogi. Miejsce to jest bowiem szczególnie mocno narażone na przetarcia.

Welurowe dywaniki samochodowe, które spełniają opisane powyżej cechy znajdują się w naszej ofercie w Sklepie Internetowym. Są to dywaniki naszej, polskiej produkcji, które wykonane są z zachowaniem najwyższych standardów. Podczas opracowywania wzorów dywaników dbamy o to, aby były one dobrze dopasowane do danego modelu auta. Szczególny nacisk kładziemy także na materiał, z którego wykonujemy nasze produkty. Dostępne w ofercie są dwie wersje weluru różniące się grubością:

  • STANDARD – o grubości około 5 mm,
  • PREMIUM – o grubości około 8 mm.

W ofercie posiadamy welurowe dywaniki samochodowe do wielu modeli aut. Ciągle też opracowujemy nowe wzory, tak więc oferta jest stale powiększana. Zapraszamy do naszego Sklepu Internetowego na zakupy.

Komplet dywaników z weluru do Ford Mondeo MK3

Komplet dywaników z weluru do Ford Mondeo MK3

Przykładowy komplet dywaników do Ford Focus MK2

Przykładowy komplet dywaników do Ford Focus MK2

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcje i porady i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.