Skórzane gałki na biegi

Skórzana gałka na drążek zmiany biegów

Skórzana gałka na biegi – standardowy wsteczny

W naszej ofercie znajdują się skórzane gałki na biegi. Gałki występują w dwóch rodzajach. Pierwszy przeznaczony jest do samochodów ze standardowym biegiem wstecznym. Należy to rozumieć w ten sposób, że aby wrzucić bieg wsteczny w samochodzie konieczne jest np. wciśnięcie całego drążka w dół. Drugi natomiast przeznaczony jest do samochodów, które posiadają przy gałce zmiany biegów sprzęgiełko, które należy podciągnąć, aby wrzucić bieg wsteczny. To rozwiązanie znane stosowane jest np. w oplach, czy renault.

Cechą wspólną, która charakteryzuje te gałki to to, że wszystkie wykonane są na gumowej, twardej bazie. Następnie baza ta jest obszywana ręcznie naturalną skórą wysokiej jakości. Dodatkowo łączenia poszczególnych elementów skórzanego obszycia gałki zmiany biegów ozdabiane są wzorem.

Są to gałki uniwersalne, które można zamontować w większości samochodów, jednak posiadają pewne ograniczenia, z którymi należy się liczyć dokonując ich wyboru. O pierwszej sprawie wspomnieliśmy na początku i wybór gałki należy uzależnić od sposobu włączania biegu wstecznego. Żadna z tych gałek nie nadaje się do aut, gdzie do włączenia wstecznego konieczne jest podniesienie całej gałki do góry. Rozwiązanie takie stosowane było swego czasu w niektórych modelach mercedesa.

Gałki ze standardowym biegiem wstecznym montowane są na gwint. W środku wydrążone są dwa gwinty o średnicy 10mm oraz 12mm. Tak więc gałkę można z powodzeniem zamontować w tych autach, gdzie oryginalne gałka jest wkręcana. Dodatkowo, z uwagi na fakt, że gałka wykonana jest z twardej gumy można ją zamontować w tych modelach, gdzie średnica drążka zmiany biegów jest równa 10mm lub 12mm, a gałka była wciskana.

Gałka na podnoszony bieg wsteczny posiada w dolnej części wycięcie umożliwiające podciągnięcie sprzęgiełka. Średnica tego otworu wynosi około 28mm, tak więc przed wybraniem gałki należy sprawdzić czy będzie ona odpowiednia. Niektóre modele aut, mogą mieć szerszą średnicę sprzęgiełka i może powodować to trudności lub uniemożliwienie włączenia wstecznego. Gałkę montuje się wciskając ją na drążek zmiany biegów – nie posiada ona gwintów montażowych.

Cechą, na którą należy zwrócić uwagę wspominając o gałkach zmiany biegów w naszej ofercie jest to, że obszyte są one z naturalnej skóry. Wykonanie bazy z twardej gumy sprawia, że gałka jest przyjemna w dotyku nawet latem, czy zimą. Nie należy się obawiać tego, że gałka jest wykonana z gumy, ponieważ to rozwiązanie stosowane jest z powodzeniem już od ponad 10 lat.

Gałki na biegi obszyte skórą dostępne są w naszym Sklepie Internetowym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcje i porady i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.