Pokrowiec na kierownice do obszycia

Jak zamontować pokrowiec na kierownice

Wiele osób jest przekonanych o tym, że skórzana kierownica to luksus i duży koszt. Jednak wcale nie musi tak być. Naszymi produktami postanowiliśmy udowodnić, że komfort posiadania skórzanej kierownicy w samochodzie może być dostępny dla każdego i to w łatwy i niedrogi sposób.

Skórzany pokrowiec na kierownicę

Pokrowiec na kierownicę do samodzielnego obszycia posiada w zestawie igłę i dratwę

W ofercie naszego Sklepu Internetowego znajdziecie Państwo skórzany pokrowiec na kierownicę do samodzielnego obszycia. Pokrowiec na kierownicę wykonany jest z wysokiej jakości prawdziwej skóry. Naturalne właściwości skóry sprawiają, że jego użytkowanie w każdych warunkach temperaturowych jest wygodne i przyjemne. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej pokrowiec jest przeznaczony do samodzielnego obszycia na kierownicy. W zestawie, wraz z pokrowcem, znajduje się gruba dratwa oraz igła. Boki pokrowca są specjalnie wzmacnianie i posiadają przygotowane otwory montażowe. Wszystkie te elementy razem sprawiają, że po zamontowaniu całość prezentuje się bardzo ładnie i profesjonalnie. Nie ma potrzeby wydawania dużych kwot w zakładach tapicerskich, samemu można teraz osiągnąć podobny efekt.

Skózany pokrowiec na kierownicę

Otwory do montażu zrobione są w równych odstępach

Ważną rzeczą związaną z pokrowcami na kierownice do samodzielnego obszycia jest bezpieczeństwo użytkowania. W celu zamontowania pokrowca na kierownicy nie ma bowiem konieczności ściągania kierownicy. Pozwala to uniknąć przypadkowego uszkodzenia poduszki powietrznej lub niewłaściwego ponownego zamontowania kierownicy. Kolejną istotną rzeczą jest to, że pokrowce mogą być z powodzeniem montowane na kierownicach posiadających poduszki powietrzne. Sposób ich montażu nie wpływa w żaden sposób na funkcjonowanie poduszki i nie przeszkadza w jej prawidłowym działaniu.

Obszywanie kierownicy skórą

Do zestawu dołączona jest mocna dratwa i duża igła

Kilka słów należy wspomnieć także o samym montażu pokrowca na kierownicy. Tak jak już wcześniej napisaliśmy boki pokrowca zostały specjalnie wzmocnione, a także posiadają przygotowane w równych odstępach otwory. Pokrowiec naciąga się na kierownicę, a następnie za pomocą dołączonej do zestawu igły przeciąga dratwę przez wspominane powyżej otwory. Boki pokrowca zostały wzmocnione po to, aby w tym momencie zaciągając mocno dratwę i dobrze naciągnąć pokrowiec na kierownicy. Wzmocnienia te zapobiegają przecięciu skóry naciąganą dratwą. Mocne zaciągnięcie dratwy sprawia, że pokrowiec jest dobrze dopasowany do kierownicy, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Skóra, z której wykonany jest pokrowiec jest na tyle elastyczna, że potrafi rozciągnąć się o około 0,5 cm bez utraty swoich właściwości.

Dużą zaletą tego rodzaju pokrowców na kierownice jest możliwość dopasowania ich praktycznie do każdego modelu samochodu. W ofercie dostępne są najpopularniejsze rozmiary kierownic, jednak w przypadku konieczności przygotowania pokrowca odbiegającego od standardowej oferty, z powodzeniem możemy zrealizować takie zamówienie.

Ważną sprawą przy wyborze pokrowca na kierownicę jest dobranie odpowiedniego  rozmiaru. Niestety różnorodność kierownic montowanych nawet w tych samych modelach samochodów uniemożliwia jednoznaczne określenie, który rozmiar będzie pasował. Dlatego też podajemy rozmiary pokrowców, a przed zakupem konieczne jest dokonanie pomiarów opierając się o instrukcje zamieszczoną na naszej stronie w zakładce Montaż pokrowca.

Skórzany pokrowiec na kierownicę

Pokrowiec na kierownicę można dopasować praktycznie do każdego samochodu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcje i porady i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.