Pokrowce na kierownice do obszycia

Znajdujące się w naszej ofercie skórzane pokrowce na kierownicę można zamontować samodzielnie praktycznie w każdym samochodzie. Pokrowce dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, od średnicy kierownicy wynoszącej 35 cm, do średnicy kierownicy 41 cm. Z powodzeniem więc można zamontować nasze pokrowce na kierownicę zarówno w małych samochodach, jak i autobusach, czy ciężarówka. Dodatkowo w razie konieczności przygotowania pokrowca w większym rozmiarze, niż to jest dostępne w naszej standardowej ofercie – istnieje taka możliwość po wcześniejszym uzgodnieniu.

W celu odpowiedniego dobrania pokrowca na kierownicę do swojego samochodu konieczne jest dokonanie jeszcze jednego pomiaru, poza średnicą kierownicy. Należy zmierzyć średnicę określającą grubość kierownicy. Zwykle jest to wymiar wynoszący około 9-10 cm. Dopiero posiadanie tych dwóch wymiarów pozwoli na odpowiedni dobór pokrowca na kierownicę do swojego samochodu.

Montaż pokrowca jest czynnością stosunkowo prostą, wymaga jednak poświęcenia na to odrobiny czasu. Cała czynność montażu pokrowca na kierownicy nie powinna zająć więcej niż około 1 godziny. Dla ułatwienia montażu pokrowca oraz zapewnienia jego eleganckiego wyglądu po zakończonej pracy na bokach zostały przygotowane otwory. Przez te otwory przeciąga się dołączoną do każdego zestawu igłę i dratwę. Dzięki wykonaniu otworów montażowych w równych odstępach, nić użyta do połączeni dwóch boków pokrowca tworzy na kierownicy estetyczny wzór.

Ważną rzeczą, którą należy podkreślić mówiąc o pokrowcach na kierownicę przeznaczonych do samodzielnego obszycia jest bezpieczeństwo w użytkowaniu. Sposób ich montażu oraz zastosowane wzornictwo sprawiają, że do założenia pokrowca nie ma konieczności ściągania kierownicy. Jest to o tyle ważne, że nie zachodzi konieczność odłączania poduszki powietrznej. Także zastosowany wzór sprawia, że można pokrowiec zamontować z powodzeniem w samochodach wyposażonych we wspomnianą wcześniej poduszkę powietrzną.

Dobre dopasowanie pokrowca do kierownicy sprawia, że nie przesuwa się on podczas jazdy. Warto zwrócić jeszcze uwagę na fakt, że oferowane pokrowce wykonane są z  naturalnej skóry wysokiej jakości oraz są to polskie produkty.

Skórzane pokrowce na kierownicę dostępne są za pośrednictwem naszego Sklepu Internetowego. Na stronie znajdziecie Państwo standardową ofertę, jednak w razie konieczności przygotowania pokrowca w niestandardowej wersji – zapraszamy do skontaktowania się nami w celu uzgodnieniu szczegółów.

Obszywanie kierownicy

Sposób pomiaru kierownicy przy wyborze skórzanego pokrowca na kierownicę do samodzielnego obszycia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcje i porady i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.