Nowy mieszek na hamulec ręczny Opel Astra G

Jak wymienić mieszek na hamulec ręczny w Opel Astra G?

Postanowiliśmy zamieścić krótką instrukcję opisującą jak wymienić mieszek na drążek ręcznego w Opel Astra G z związku z niesłabnącą popularnością tego samochodu w naszym kraju. Mamy jednocześnie nadzieje, że poniższe instrukcje okażą się pomocne podczas montażu nowego mieszka na ręcznym. Zanim jednak przystąpimy do wymiany mieszka na ręczny warto przygotować sobie kilka rzeczy, które będą potrzebne do sprawnego przeprowadzenia całej wymiany. Będziemy potrzebowali:

  • małego, płaskiego śrubokręta,
  • kombinerek,
  • mocnego kleju lub cienkiego druta.

Przed wymianą mieszka na hamulec ręczny w Opel Astra G należy ściągnąć osłonę pod ręcznym tą, która znajduje się nad złączem diagnostycznym. Aby ją ściągnąć należy za pomocą płaskiego śrubokręta lekko ją podważyć w przedniej części. Ściągnięcie osłony pozwoli zobaczyć plastikową ramkę, na której zamocowany jest mieszek od hamulca ręcznego. Ramkę z mieszkiem należy wyciągnąć, jednak podczas wykonywania tej czynności trzeba pamiętać, że ramka posiada plastikowe zaczepy, które trzymają ją na miejscu. Dlatego wyciągając ramkę konieczne jest postępowanie z ostrożnością i wyczuciem. Po ściągnięciu ramki konieczne jest zajęcie się górną częścią mieszka, zamontowaną przy rękojeści hamulca ręcznego. Oryginalnie powinna być w tym miejscu wszyta gumka. Przecinamy ją, aby swobodnie ściągnąć mieszek z drążka hamulca ręcznego.

Mieszek na hamulec ręczny oryginalnie zamocowany jest do ramki za pomocą zszywek. Są one stosunkowo twarde, dlatego przed ich wyciągnięciem konieczne jest ich rozgięcie. Zszywki wyciągamy za pomocą kombinerek. Znajdujący się w nasze ofercie mieszek na hamulec ręczny do Opel Astra G wykonany jest na bazie oryginalnego wzoru, a więc z jego dopasowaniem i montażem nie ma problemu.

Po zdemontowaniu oryginalnego mieszka na ręczny z ramki montażowej nowy pokrowiec można zamontować na dwa sposoby. Pierwszy sposób to użycie odrobiny mocnego kleju, za pomocą którego mieszek zostanie przyklejony do ramki montażowej. Drugi sposób polega na wykorzystaniu cienkiego drucika. Za jego pomocą mieszek do ramki montuje się w sposób podobny do tego, jak był zamocowany oryginalnie. W tym przypadku może okazać się niezbędne podgrzanie drucika nad ogniem, w celu przełożenia go przez plastikową ramkę. Nie zalecamy używania do tego celu zszywacza tapicerskiego ponieważ może to spowodować uszkodzenie ramki. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym i najprostszym sposobem jest zamontowanie mieszka do ramki za pomocą pierwszego z opisanych sposobów.

Po zamocowaniu mieszka na ramce montażowej przychodzi pora na ponowne założenie mieszka w samochodzie. Montaż zarzynamy od wywrócenia mieszka na lewą stronę. Następnie zakładamy górną część mieszka na rączkę od hamulca ręcznego i zaciskamy za nim opaskę zaciskową. Odcinamy zbędny kawałek opaski, układamy odpowiednio mieszek, a następnie wywracamy go na prawą stronę i wkładamy ramkę z zamontowanym mieszkiem w tunel. Na koniec montujemy ściągniętą wcześniej osłonę.

Skórzany mieszek na hamulec ręczny do Opel Astra G dostępny jest w naszym Sklepie Internetowym. Mieszek wykonany jest na podstawie oryginalnego wzoru w taki sposób, aby idealnie pasował po zamontowaniu go w samochodzie. Zastosowanie do produkcji prawdziwej skóry sprawia, że nie ulega on przetarciom i uszkodzeniom, a przez to przez długi czas zachowuje swój początkowy wygląd. Zapraszamy do zakupu.

Skórzany mieszek na ręczny do Opel Astra G

Skórzany mieszek na ręczny do Opel Astra G

Wykonany na podstawie oryginalnego wzoru ręczny do Opel Astra G

Wykonany na podstawie oryginalnego wzoru ręczny do Opel Astra G

Rozwiązania ułatwiające zamontowanie mieszka na ręcznym

Rozwiązania ułatwiające zamontowanie mieszka na ręcznym

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcje i porady i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.