Montaż mieszka przy podnoszonym wstecznym

Jak zamontować mieszek przy podnoszonym wstecznym

Montaż mieszka jest różny w zależności od sposobu wrzucania wstecznego. Włączanie biegu wstecznego rozwiązane jest różnie w różnych modelach samochodów. Bardzo często można spotkać się z tak zwanym podnoszonym biegiem wstecznym, gdzie do jego włączenia konieczne jest podniesiecie do góry swego rodzaju sprzęgiełka.
Sprzęgiełko to chowa się w gałce zmiany biegów i dopiero wtedy możliwe jest włączenie biegu wstecznego. Producenci samochodów zastosowując tego rodzaju rozwiązanie bardzo często montują gałki zmiany biegów w ten sposób, że ich ściągnięcie nie jest możliwe bez wcześniejszego zniszczenia gałki. Dlatego w sytuacji, kiedy zachodzi konieczność wymiany mieszka na biegi, a gałka zmiany biegów jest jeszcze w dobrym stanie, zastosowaliśmy odpowiednią modyfikację oferowanych przez nas mieszków na biegi.
Mieszki na biegi przeznaczone do modeli samochodów, w których bieg wsteczny włącza się za pomocą opisanego powyżej rozwiązania posiadają wszytą w górnej części opaskę zaciskową oraz odpowiedni duże rozcięcie umożliwiające przełożenie mieszka przez gałkę zmiany biegów, bez konieczności jej demontowania.
Przed montażem mieszka na biegi koniecznie należy wywrócić go na lewą stronę i w taki sposób przeciskać przez gałkę zmiany biegów. Zaciśnięcie opaski na sprzęgiełku biegu wstecznego, a następnie odcięcie zbędnej jego części spowoduje, że po przewrócenia mieszka na prawą stronę całe montowania zostanie ładnie schowane pod mieszkiem.

Wymiana mieszka z podnoszonym biegiem wstecznym

Wywróć mieszek na lewą stronę

Wymiana mieszka z podnoszonym biegiem wstecznym

Przygotuj plastikowy element od wstecznego

 

Teraz włączając bieg wsteczny mieszek na biegi będzie się ładnie podnosił. Nie należy martwić się o możliwość przetarcia nowego mieszka na biegi. Został on wykonany z naturalnej skóry, która jest zdecydowanie bardzie odporniejsza na różnego rodzaju uszkodzenia w porównaniu z fabrycznym tworzywem sztucznym.

Wymiana mieszka z podnoszonym biegiem wstecznym

Zaciśnij opaskę na lewej stronie mieszka

Montaż mieszka kończy się wywróceniem na prawą stronę

Montaż mieszka kończy się wywróceniem na prawą stronę

 

Mieszki na biegi można nabyć w naszym Sklepie Internetowym. Każdy mieszek przygotowany jest na podstawie oryginalnego wzoru tak, aby idealnie pasował do określonego modelu. Opaska zaciskowa jest elegancko wszyta, a dzięki opisanemu powyżej sposobowi montażu można ją sprytnie schować pod mieszkiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcje i porady i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.