Montaż mieszka na biegi w Volkswagen Passat

Jak wymienić mieszek na biegi w Volkswagen Passat B5 i B6.

Wymianę mieszka na biegi w Volkswagen Passat B5 oraz B6 należy rozpocząć od wyciągnięcia ramki z zamontowanym oryginalnie mieszkiem w tunelu pomiędzy siedzeniami. Ramka nie jest przymocowana za pomocą żądnych śrub, a na swoim miejscu trzymają ją jedynie zaczepy. Oryginalny mieszek na biegi połączony jest z gałką zmiany biegów za pomocą plastikowego pierścienia znajdującego się przy samej gałce. Zanim więc przystąpi się do wymiany mieszka na biegi konieczne jest ściągnięcie gałki z drążka zmiany biegów.

Gałka zmiany biegów w Volkswagen Passat B5 i B6 jest wciśnięta na drążek zmiany biegów. Dodatkowo jest ona zamocowana za pomocą metalowego pierścienia znajdującego się w dolnej części gałki, który ukryty jest pod mieszkiem. W celu zdemontowania gałki zmiany biegów z drążka konieczne jest rozgięcie wspomnianego powyżej metalowego pierścienia. Można w tym celu wykorzystać odpowiednio cienki śrubokręt. Po poluźnieniu pierścienia możliwe będzie ściągnięcie gałki z drążka.

Po ściągnięciu gałki z mieszkiem kolejnym krokiem do wykonania jest odłączenie mieszka od gałki. Wywracając mieszek na lewą stronę można zauważyć, że jest on zamocowany za pomocą plastikowego pierścienia, który mocno dociska mieszek do gałki i w ten sposób utrzymuje ją na swoim miejscu. Z pomocą płaskiego śrubokręta, który wkłada się w miejsce połączenia mieszka z gałką należy rozluźnić pierścień tak, aby możliwe było wyciągnięcie starego mieszka.

W dolnej części mieszek zamocowany jest na ramce za pomocą metalowych zszywek. W celu ściągnięcia starego mieszka rozgina się te zszywki i wyciąga się je w plastikowej ramki. Ten sposób mocowania nie będzie wykorzystywany przy zakładaniu nowego mieszka.

Oferowany w naszym Sklepie Internetowym mieszek na biegi do Volkswagen Passat B5 oraz B6 przygotowany jest na podstawie oryginalnego wzoru. Dodatkowo w celu łatwiejszej wymiany nasz mieszek na biegi posiada wszytą w dolnej części gumkę, które pozwala w wygodny sposób zamontować go na ramce, bez konieczności dodatkowego mocowania za pomocą metalowych zszywek.

Montaż nowego mieszka dokonuje się w odwrotnej kolejności niż było to przestawione powyżej podczas demontowania starego pokrowca. W skrócie należy więc:

  • przewrócić mieszek na lewą stronę,
  • nałożyć go na gałkę w miejsce wcześniej zdemontowanego starego mieszka,
  • zacisnąć plastikowy pierścień, w celu przymocowania mieszka do gałki. Przed ostatecznym zaciśnięciem pierścienia warto zwrócić uwagę na odpowiednie ułożenie szwów mieszka i wzorów na gałce,
  • wywrócić mieszek na prawą stronę,
  • naciągnąć mieszek na ramkę montażową (nie ma potrzeby dodatkowego mocowania mieszka za pomocą zszywek),
  • nałożyć gałkę na drążek zmiany biegów,
  • zacisnąć metalowy pierścień na gałce, aby odpowiednio ją umocować do drążka,
  • wcisnąć ramkę z zamontowanym mieszkiem w tunel pomiędzy siedzeniami.

Tak jak już wspomnieliśmy o tym powyżej, mieszek na biegi do Volkswagen Passat B5 oraz B6 znajdujący się w naszej ofercie wykonany jest w oparciu o oryginalny wzór. Nie ma więc konieczności podczas montażu dokonywania żadnych przeróbek. Dodatkowo, aby zapewnić wysoką wytrzymałość i odporność mieszka na różnego rodzaju uszkodzenia wykonany jest on z prawdziwej, naturalnej skóry.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcje i porady i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.